כללי

רוצים לקחת אוכל לטיסה? בואו לקרוא איך לאחסן אותו!

179082036 (2)

רוצים לקחת אוכל לטיסה? בואו לקרוא איך לאחסן אותו!

אם אתם עומדים לעלות לטיסה ארוכה יחסית, אפשר שאתם לא תרצו רק להסתמך על האוכל שיוגש לכם במטוס. אחרי הכל – מדובר על מנות שהן לא בהכרח טעימות, לא מתאימות ממש לטעם האישי שלכם, ולפעמים גם לא תואמות לרגישות שלכם או להעדפות ושנות (כשורת, טבעונות, וכיו"ב). לכן, לא מעט מהאנשים מחפשים דרך טובה לבצע אחסון עבור המזון שהם יביאו איתם מהבית ויעלו איתו למטוס. יש לזכור שהמזון יהיה בתוך מצב של אחסון למשך הרבה שעות, ועדיין צריך להישאר טרי. אז איך נעשה זאת בצורה טובה?

כך תשמרו על המזון בטיסה

  • אריזת טאפרוור – אחת השיטות הטובות ביותר עבור אחסון של מוצרי מזון בטיסה, היא אריזת הטאפרוור. מדובר על אריזות מיוחדות לשמירה על טריות של מזון ומניעת קלקול שלו. לרוב, נשתמש באריזות הללו כדי לאחסן כריכים, קטניות, פירות וירקות בצורה ראויה. יש לזכור כי מעבר לשמירה על הטריות, אריזת הטאפרוור גם עוזרת לשמור על הצורה של המזון. כך מדובר על פתרון אחסנה שדואג שהאוכל לא יימעך בתוך התיקים שלנו – ונוכל לאכול אותו בצורתו הרגילה וליהנות ממנו.
  • כמה מזון לקחת? – כשמדובר על אחסנה של מוצרי מזון לטיסה, זה בסדר גמור שתיקחו אתכם מזון שיתאים לארוחה, אבל לא צריך להפריז יותר מידי. ברמה העקרונית לא צריך יותר מקופסה לאדם אחד. אל תשכחו שעומס של קופסאות אחסון יגרום לכך שהתיק יהיה גדול מידי, ולא תוכלו לעלות איתו לטיסה. לכן, הקפידו בכל זאת על חלוקה נכונה בתוך קופסת האחסון עצמה. בכדי שלא תצטרכו סתם להשתמש בקופסאות אחסון מיותרות, רכשו קופסאות שיש בתוכן חלוקה לתאים. כך תוכלו לדעת שהמאכלים השונים בקופסה לא מתערבבים אחד עם השני, וכל מזון ישמור על טעמו.

האם אפשר לקחת צידנית?

באופן עקרוני, לרוב לא תוכלו לעלות עם צידנית אחסון על הטיסה. לכן,  כדאי לזכור שלקראת הטיסה, מאכלים כמו מוצרי חלב למשל או בשר פחות באים בחשבון. מאחר שגם טיסות ארוכות יחסית הן בממוצע 12 שעות בלבד – אפשר להסתפק בארוחה על בסיס ירקות, פירות ופחמימות.