מכירת רכב
בלוג,  טיולים בארץ,  כללי

רוצים לטייל בארץ? לא תמיד צריך רכב גדול עבור כך

מתכננים טיול ארוך ברחבי המדינה? אוהבים לטייל בארץ בשמורות טבע נפלאות, באתרי מורשת מעניינים ובפינות החמד בהן מדינתנו הקטנה בורכה? ובכן, לא תמיד צריך לקנות או לשכור רכב גדול עבור הטיול. אמנם, רכב גדול נוח יותר ומאפשר לכם לאחסן בקלות מזוודות, ציוד קמפינג וציוד אישי רב, אך העלות גבוהה יותר לכן לעתים כדאי להעדיף רכב קטן, חסכוני, אמין וזול.

לנהוג כל הדרך אל האושר

הרכב מאפשר לכם להיות עצמאיים ולצאת לטיולים רבים ברחבי הארץ, בצפון הירוק, באזור המרכז העמוס באטרקציות וכמובן באזור הדרום המדברי. חווית הנהיגה היא חלק בלתי נפרד מהטיול לכן חשוב לתכנן בקפידה את המסע המתוכנן, לארוז רק את הציוד הנדרש לטיול מבלי להעמיס יתר על המידה, וכדאי לאחסן את כל הציוד בתא המטען כך שהנוסעים מאחור לא יצטרכו להצטופף בין תיקים, שמיכות, משחקים ופריטים נוספים.

אם בחרתם רכב גדול הרי תוכלו להעמיס עוד ועוד ציוד אישי לטובת הטיול, בעוד שתא המטען המצומצם ברכב קטן מחייב אתכם לתכנן לפרטי פרטים איזה ציוד תוכלו לקחת עמכם. עם זאת, לא לכל טיול צריך לקחת את כל הבית, ובהחלט ניתן לארוז רק פריטים נחוצים כמו בגדים להחלפה, צידנית עם אוכל, שתייה, מחצלת לפיקניק וכדומה.

מכירת רכב

משאירים את הרכב בבית

אם אתם מתכננים לטייל בקבוצה הרי תוכלו לשכור מיניבוס כחלופה לאוטובוס תיירים גדול ויקר, ובמידה ויש בבעלותכם רכב ישן עדיף לשכור רכב מחברה אמינה, אך כדי להוזיל עלויות כדאי להעדיף רכב משפחתי קומפקטי וחסכוני ובמידת האפשר להסתפק ברכב מיני יעיל שכמעט ואינו צורך דלק.

עם זאת, ידוע כי רוב הישראלים אוהבים לטייל עם הרכב הפרטי שלהם או עם הרכב ממקום העבודה. אם אין ברשותכם רכב ממקום העבודה הרי עליכם להשתמש ברכב הפרטי, אך במקרים מסוימים עדיף לשכור רכב קטן, חסכוני ויעיל במקום להשתמש ברכב הפרטי. לכן, כדאי לחשב את עלויות הטיול לרבות הוצאות דלק, אחזקת רכב, עלויות השכרת רכב וכדומה. אם בחרתם רכב קטן תוכלו לפנות את תא המטען הזעיר כדי לנצלו היטב לאחסון כל הציוד לו אתם זקוקים לטיול. במידת הצורך תוכלו לרכוש גגון כדי לאחסן ציוד נוסף על הגג, אך עליכם לזכור כי צריכת הדלק תגבר בשל כך.

אגב, כאשר אתם פונים לחברה מקצועית המתמחה בשירותי מכירת רכב, השכרה וליסינג, עליכם לקבל החלטה שקולה ואחראית האם אתם זקוקים לרכב גדול בשביל כמה טיולים בשנה או שעדיף לרכוש רכב קטן וחסכוני, ובמידת הצורך לשכור רכב גדול או לפנות לחברת הסעות.

יתרונות וחסרונות לטיול עם רכב קטן

כאמור, לטיול עם רכב קטן יש יתרונות רבים כמו חיסכון בעלויות הדלק, מציאת חניה בקלות, ביטוח זול יותר, עלויות השכרה נמוכות משמעותית בהשוואה לעלות השכרת רכב גדול ועוד. עם זאת, ישנם חסרונות עליהם יש לתת את הדעת, במיוחד נושא הנוחות. תא המטען הקטן אינו מאפשר לכם לקחת את כל הציוד שהייתם רוצים, הנוסעים מאחור עלולים לחוש בחוסר נוחות בגלל מקום מצומצם לרגליים וצפיפות, והנסיעה עלולה להתגלות כסיוט אם הילדים מאחור מאבדים את סבלנותם במהירות.