בחירת צמיגים
כללי

צמיגים – עד כמה הם חשובים?

זקוקים לשירותי הסעה לנתב"ג? מעוניינים לחתום עם חברת הסעות חוזה לשירותי הסעות לעבודה למשך כל השנה? מעוניינים לבחור בחברה שתסיע אתכם ואת כל בני המשפחה שלכם בצורה נוחה לטיולים שונים ברחבי ישראל? מעוניינים לשכור רכב או להחליף את הצמיגים הישנים של הרכב שלכם? האם תהיו מוכנים להתפשר על צמיגים של חברה לא מוכרת? רוב האנשים יענו בשלילה וזאת משום שיצרן מוכר הוא גם יצרן בעל מוניטין מוצלח משום איכות הצמיגים שהוא מציע, האחריות עליהם והעובדה שהם מבטיחים לכל אחד מאיתנו ביטחון ונוחות לאורך זמן בעת הנהיגה. זוהי הסיבה שבחירת הצמיגים וחלקים נוספים ברכב כה חשובה. רוב האנשים שאינם מומחים בכל הקשור אל רכבים וחלקי הרכב, אינם מבינים מהי החשיבות הגדולה כל כך שניתנת לצמיגים וחלקים נוספים ברכב. רובם סבורים, שניתן להתפשר על הצמיגים של הרכב וכל הקשור אל קניית צמיג של יצרן מוכר שעולה הרבה כסף הוא יותר "פוזה" מאשר צורך אמיתי. במאמר זה נסביר מדוע יש משמעות כה גדולה לסוג הצמיגים בהם בוחרים.

הצמיג שלכם- בוחרים נכון

הצמיגים אותם אתם בוחרים ישפיעו על איכות הנהיגה שלכם ועל הביטחון שלכם ומסיבה זו הם כה חשובים. בחירת צמיגים

  • מבנה הצמיג – כאן הכוונה היא אל שטחו הפנימי של הצמיג. כיוון שצמיגים מיוצרים בהתאם לסוג הנהיגה ותנאי השטח השונים, חשוב לוודא שאתם בוחרים בצמיגים שמתאימים לאופי הנהיגה שלכם ותנאי השטח. בחירה בצמיג שאינו מתאים לתנאי השטח בהם אתם נוהגים, יכול לגרום לבלאי של הצמיגים ברכב ופעמים רבות גם לסיכון של אובדן אחיזה ושליטה ברכב.
  • סוגים– יש סוגים שונים של צמיגים ותמיד יש לבחור את הצמיגים המתאימים ביותר לאופי הנהיגה ותנאי השטח שלכם. ניתן לקנות צמיג שמותאם למכונית חשמלית, כזה שמותאם לנהיגה על כביש אספלט וצמיגי שטח.
  • דומים– אם החלטתם לא לקנות את הצמיגים המקוריים המומלצים על ידי היצרן, ההמלצה היא שהסוג והדגם יהיו דומים לאלו שמציע היצרן.
  • תאריך ייצור– תמיד יש לשים לב לנתון זה ולבחור בצמיג שהייצור שלו נעשה עד חצי שנה מהיום בו אתם קונים אותו.

 

עמידות הצמיגים

בעת בחירת הצמיגים לרכב, חשוב לקחת בחשבון שהצמיגים אמורים להיות בעלי עמידות גבוהה מאוד, להתאים לדפוס הנהיגה שלכם ולשרת אתכם על הכביש לאורך שנים רבות. בעת בחירתו של צמיג, חשוב מאוד לוודא שהצמיג בעל שיעור שחיקה מינימאלי, בעל חריצים שמאפשרים אחיזת כביש טובה ושהוא עשוי מגומי איכותי. טרם הקנייה, תמיד יש לבחון את שנת הייצור של הצמיג, עיצובו ומי היצרן שלו. בחירה נכונה וחכמה של כל אלו, תבטיח לכם עמידות ובטיחות לאורך שנים רבות.