אוטובוס
בלוג,  כללי

סוגי רכבים שמשמשים חברת הסעות

אוטובוסאם בעבר הזמנתם את שירותיה של חברת הסעות, בוודאי שמתם לב כי יש לה לא מעט רכבים שאפשר להזמין. בעצם, לכל חברת הסעות שמכבדת את עצמה, צריך להיות צי רכבים מכובד ומגוון מאד. מדוע זה כך? כיוון שהיקף הלקוחות הוא רחב ומגוון מאד. יש מי שמזמין רכבים לנסיעת VIP, יש מי שמזמין רכבים לטיולים של בית הספר, יש מי שמזמין את הרכבים להסעות של קשישים, ועוד שפע של אפשרויות. אז מהם הסוגים המרכזיים?

 הרכבים אשר משרתים את החברה ולקוחותיה

  • מיניבוסים – הסוג הראשון של הרכבים שנמצאים בחברות ההסעות, אלו הם ללא ספק המיניבוסים. המיניבוס כשמו כן הוא – רכב הסעות קטן. לרוב במיניבוס, מעבר לנהג עצמו יהיו עוד 7 עד 20 מקומות ישיבה שונים. המיניבוס מתאים למי שמעוניין להזמין הסעות קטנות יחסית – למשל הסעות לטיול משפחות, הסעות לקבוצה של חברים, הסעות למקום העבודה, הסעות לאירועים קטנים, הסעות של תיירים לנתב"ג, הסעות VIP וכיו"ב.
  • אוטובוסים – הסוג השני אלו הם כמובן האוטובוסים שונים. אלו כנראה הרכבים הנפוצים ביותר להסעות באשר הם. באוטובוסים יש לרוב בין 50 ל-60 מקומות שונים. האוטובוסים עצמם כוללים לרוב גם תא מטען גדול במיוחד – כך שאפשר לאחסן בו תיקים שלמים וציוד כבד וגדול יחסית. ברכבי האוטובוסים משתמשים למגוון רחב מאד של שירותי הסעות – הסעות לאירועים בינוניים וגדולים, טיולים לקבוצות ברחבי הארץ, הסעות לקייטנות, הסעות לבתי אבות ועוד.
  • הסעות לנכים – ישנם רכבי הסעות מיוחדים, אשר כוללים לצד המושבים הרגילים גם מתקנים מיוחדים עבור נכים. לא מעט לקוחות עם נכות צריכים במיוחד להיעזר בשירותי ההסעות – בין השאר כדי להגיע לנתב"ג, לאירוע, לביקור קרובים, ועוד. ברכבים הללו ישנם מתקני הרמה מיוחדים להרמת כיסא הגלגלים, וכן חגורות לרתימה של הכיסא אל הרכב.

 לדעת מהו הרכב שאתם צריכים

הסקירה הזו היא חשובה לכל גורמים המעורבים בתהליך – חברות ההסעות עצמן צריכות להבין באילו רכבים הן צריכות להצטייד, ואילו הלקוחות כעת יכולים לדעת מהם הרכבים שאותם הם יכולים לדרוש מחברות ההסעות השונות.