נגררים
כללי

נגררים להשכרה

נגרר הוא אמצעי תחבורה ללא מנוע שיכול להתחבר לרכב פרטי או מסחרי. הנגרר משמש לטובת שורה ארוכה של פעולות ואפשר להשיג אותו בתצורה פתוחה, סגורה, מקורה ועם מערכת בלימה. בנוסף, לא חייבים לרכוש נגרר לעבודות ספציפיות וניתן לשכור אותו. אין צורך ברישיון מיוחד כדי להשתמש בנגרר אלא רק בכלי רכב עם וו גרירה ייעודי.

יש הרבה חברות שמציעות נגררים להשכרה ולמכירה. מבחינת הלקוחות, הדרך לבחור את הנגרר המתאים עוברת בהתייחסות למספר שיקולי מפתח:

א. סוג הגורר – אפשר לברר על נגררים לרכב, לאופניים, לאופנוע, לאופנוע ים, לסירה, לטרקטורון, למשאיות ולבובקט. ככל שמגדירים בצורה טובה יותר את אופי השימוש הצפוי בנגרר, כך סביר להניח שניתן יהיה לחסוך בהוצאות מיותרות.

ב. משקל לגרירה – החוק מחייב התאמה של נגררים למכירה או להשכרה למשקל הצפוי. רוב הנגררים מאפשרים גרירה במשקל של עד 1,500 ק"ג, אך יש גם דגמים לגרירה של עד 2,500 ק"ג ומעל 3,500 ק"ג.

ג. ווים ואביזרים לנגררים – מומלץ לנצל את ההזדמנות ולשכור או לקנות נגררים יחד עם האביזרים המשלימים. מי שלא בטוח איזה אביזרים מתאימים לו יכול להתייעץ עם אנשי מקצוע. האביזרים הנפוצים הם ווי גרירה לרכבים פרטיים ולרכבים מסחריים, רגליות לנגררים ואביזרי תאורה שמותקנים על פי חוק. גם ברזנטים לנגררים יכולים להתאים לחלק מהשימושים ויש חברות שנותנות מחירים מיוחדים על מכסים, רמפות ומגני בוץ או שלדות לנגררים קיימים.

טיפים לרכישת או השכרת נגררים

חברות שעוסקות בתחום של נגררים להשכרה ולמכירה מציעות מגוון רחב של שירותים. מומלץ לבדוק מראש באיזה סוג של שירותים מתמחה החברה ורק לאחר מכן ליצור קשר עם הנציגים שלה. כך אפשר ללמוד למשל על ההבדלים בין חברות שרק משכירות או מוכרות נגררים, לבין חברות שמבצעות גם התקנת וו גרירה כולל רישוי. בנוסף, לא כל החברות מתחייבות לספק חלקי חילוף במקרה של תקלה או בעיה.

לסיכום, נגררים למכירה והשכרה הם בין פתרונות התחבורה הנפוצים בעולם. כדאי לבחור אותם בצורה נכונה ובעיקר לשמור על הבטיחות תוך כדי הנסיעה.