הסעת בעלי מוגבלויות
חברת הסעות

מהם המאפיינים החשובים בבחירת חברת הסעות לבעלי מוגבלויות?

הסעות לבעלי מוגבלויות דורשות התאמות מיוחדות. יש להציב את בטיחות הנוסעים בראש סדר העדיפויות ולהדריך גם את הנהגים. חשוב לתאם את ההסעות מול חברה מקצועית, מנוסה ומיומנת. ברמה הפרקטית, אלו המאפיינים העיקריים הקובעים מי החברה המתאימה עבור ביצוע הסעות לבעלי מוגבלויות:

א. צי רכבים – חברה המציעה שירותי הסעות נדרשת להפעיל צי רכבים מגוון. כל רכבי החברה צריכים לעבור התאמה לדרישות בעלי מוגבלויות. קצין הבטיחות של החברה אחראי על התאמת אוטובוסים, מיניבוסים ומידיבוסים לבעלי מוגבלויות בטווח גילאים רחב. צי הרכבים של החברה הוא אינדיקציה מצוינת להתאמתה עבור ביצוע הסעות מורכבות.

ב. עמידה בלוח זמנים – במתן שירותי הסעות אין מקום לטעויות ועיכובים. החברה צריכה לעמוד בלוח הזמנים ובהתחייבויות המוקדמות. עליה להעמיד לרשות הלקוחות פתרונות גם במצבי חירום. זהו מאפיין חשוב בבחירת חברת הסעות מכל סוג ובעיקר כאשר מדובר על בעלי מוגבלויות.

ג. יחס אישי – נהגי החברה חייבים לגלות רגישות ולעמוד לרשות בעלי מוגבלויות כאשר הם עולים להסעה, יושבים או יורדים. חשוב לתאם את נקודות האיסוף וההורדה ולספק לבעלי מוגבלויות יחס אישי והוגן. היחס האישי חיוני עבור חווית הנסיעה של בעלי מוגבלויות בהסעות שונות.

האם כדאי לבחור חברה לפי עלות ההסעה?

הטעות הגדולה ביותר היא להשוות בין חברות בתחום ההסעות לפי המחיר. לא משתלם לשכור את שירותיה של חברה חובבנית, או לסכן בעלי מוגבלויות בגלל חיסכון של כמה מאות שקלים. בתחום ההסעות אין למחיר משקל משמעותי. עדיף לבדוק את המאפיינים החשובים בבחירת חברת הסעות לבעלי מוגבלויות ורק לאחר מכן להתייחס לעלות הפרויקט.

לסיכום, בעלי מוגבלויות יכולים ליהנות היום ממגוון שירותי הסעות ברמה גבוהה. הדבר החשוב הוא להשקיע בבחירת חברת ההסעות המבצעת ובבדיקת המאפיינים הייחודיים שלה.