סולר
בלוג,  כללי

כל ההבדלים שבין דלק סולר לבנזין

שני סוגי הדלק הנפוצים והמוכרים ביותר בעולמנו הם הסולר והבנזין

אין כל ספק כי בעולם המודרני הנפט הוא חומר הגלם החשוב ביותר, ולא בכדי המחירים שלו מעסיקים כל אחד ואחד מאתנו במידה נרחבת ברמה האישית והגאו-פוליטית כאחד.

עם זאת, השימושים העיקריים של נפט הם כמובן לא במצבו הגולמי, אלא בזיקוקים השונים שלו, כאשר השניים המשמעותיים ביותר הם חומרי הדלק הנפוצים והחשובים ביותר בעולמנו – הבנזין והסולר.

חומרים אלה מוכרים במיוחד מעולם הרכב, שכן הם מחלקים ביניהם את ההנעה של מרבית המכוניות הקיימות בשוק כיום, וחשוב להכיר את ההבדלים בין שני סוגי הדלק בכדי לבחור במערכות הנכונות ביותר לחימום הבית או לתהליכים שונים בעסק או במפעל שלכם.

ההבדלים המשמעותיים ביותר בין הסולר לבנזין, ומה שחשוב לדעת עליהם

  • במראה ובריח – ישנם הבדלים בולטים וראשוניים בין בנזין לסולר במראה ובצבע שלכם ובריח שלהם.
    הסולר הוא על פי רוב צלול יותר וצבעו כחלחל, ואילו הבנזין עכור יותר (לא באופן משמעותי) וצבעו צהוב-כתום.
    הריח של הסולר הוא ריח חריף יותר, ולמעשה במקרים רבים זהו הריח החריף המאפיין כל כך תחנות דלק – אם כי גם לבנזין ריח חריף בהיקף נמוך יותר.

 

  • בהצתה – אולי ההבדל המשמעותי ביותר בין הסולר לבנזין הוא במנגנוני ההצתה שלהם. בנזין הוא חומר דליק, שמוצת (וכך מופקת ממנו אנרגיה) פשוט על ידי חום וניצוץ.
    יש פה, כמובן, גם סכנה בטיחותית מסוימת. מאידך, הסולר נדלק על ידי מערכות של לחץ – שהוא זה שמצית ומפיק אנרגיה מהסולר. פרט זה הופך אותו לבטיחותי יותר.

 

  • בזיהום – הבדל חשוב מאוד בין סולר לבנזין הוא בחסכוניות ובזיהום. מנוע סולר מודרני חוסך כ-40% דלק לעומת מנוע בנזין מקביל, ופולט לאוויר פחות פחמן דו חמצני ומזהם – אם כי הסולר פולט יותר גופרית שהיא מזיקה בפני עצמה.

אם נחוצים לכם חומרי דלק כאלה ואחרים בבית או בעסק, פנו למי שמתמחה בכך

בין אם אתם מחפשים מערכת הסקה לבית ובין אם מנועים תעשייתיים לפס הייצור שלכם – כעת, כשאתם מבינים טוב יותר את ההבדלים בין סולר לבנזין, ויודעים מהם החסרונות והיתרונות של כל אחד מהם, אתם יכולים לקבל החלטות נכונות, עם שירות שמתמחה בתחום ומספק לכם פתרונות מתקדמים ואספקה איכותית של חומרי דלק.