חברת הסעות
חברת הסעות

התמודדות עם סטרס עבור נהגי חברת הסעות

כל נהג חברת הסעות יודע שסטרס הינו חלק בלתי נפרד מהתפקיד

נהגים רבים סובלים מסטרס ועצבים במהלך הנהיגה, אולם רובם אינם צריכים לבלות יותר מכמה שעות על הכביש ביום, במקרה הגרוע ביותר. עבור נהגי חברת הסעות, אשר מבלים את רוב שעות היום על הכביש, הסטרס עלול להיות חמור הרבה יותר, ויש לדעת כיצד להתמודד איתו בהצלחה בכדי להחזיק מעמד בתפקיד לאורך זמן ולשמור על תרבות נהיגה.

אז כיצד ניתן להתמודד עם הסטרס במהלך הנהיגה?

  • מוזיקה: מוזיקה רגועה ונעימה הינה אחת מהדרכים הטובות ביותר להתמודד עם סטרס בכל מצב בחיים, וגם נהגי חברת הסעות יכולים לעשות שימוש במוזיקה אהובה עליהם בכדי להנעים את זמן הנסיעה ולהפחית מהסטרס שלהם. למרות האמור, חשוב שלא לשמוע מוזיקה בווליום גבוה, אשר עלול להסב את תשומת ליבם ולגרום לתאונות בשל חוסר תשומת לב.

 

  • תמונות: מחקרים מוכיחים כי הצבת תמונות של בני משפחה ואהובים ברכב מפחיתים את המתח בזמן הנהיגה, ומובילים לנהיגה אחראית ובטוחה יותר. נהגי חברת הסעות יכולים להציב תמונות של משפחתם באזור מסוים ברכב, אשר ישרו עליהם שלווה כאשר יקלעו למצב של סטרס, ואשר יעודדו אותם לנהוג בצורה האחראית בכביש בזמן הנהיגה ולהימנע מכניסה למצבים מסוכנים בשל סטרס.

 

  • נוחות: גם לנוחות הנהיגה והישיבה ברכב השפעה מרובה על הסטרס, היות וכאשר נוהגים ברכב לא נוח, קשה לשמור על קור רוח לאורך זמן. לאור האמור, חשוב שכל נהג יכוון את ההגה והכיסא שלו בצורה אשר תהיה נוחה לו לאורך זמן, וכן ניתן לעשות שימוש בכריות וריפודים שונים בכדי לשפר את נוחות הישיבה ברכב בצורה משמעותית.

חשוב שנהגי חברת הסעות ידעו כיצד להתמודד עם הסטרס בנהיגה

התמודדות עם סטרס במהלך הנהיגה חשובה לא רק לשם שמירה על תרבות נהיגה, אלא גם לשם שמירה על בטיחותם של נהגי חברת ההסעות וכמובן בטיחותם של שאר העושים שימוש בדרך, אשר עלולים להיפגע מנהיגתם של אותם נהגים, ולכן חשוב לדעת כיצד להתמודד עם סטרס בצורה נכונה.