הסעות וטיולים
כללי

דרך הטבע עם הסעות טיולים

טיולים הם חלק חשוב ביותר מהווי בית הספר והם חקוקים היטב בזיכרונם של תלמידים, בוודאי יותר מחומר הלימוד בגיאוגרפיה או היסטוריה שנלמד במהלך השיעורים… גם טיולים או ימי כיף במקום העבודה הם ימים של יציאה מהשגרה, ימים להם מחכה כל עובד. חלק חשוב מאותם ימים מהנים הוא הסעות טיולים. הסעות צריכות לתת לנוסעים את כל התנאים בכדי להפוך את הנסיעה לנעימה. איך בוחרים חברת הסעות אשר ניתן לסמוך עליה שתחזיר את התלמידים או העובדים בשלום הביתה ותהפוך את הטיול לבלתי נשכח (במובן החיובי כמובן)?

בטיחות במקום הראשון

הסעות וטיולים

כאשר מחפשים חברה שתבצע הסעות טיולים, במיוחד כשמדובר על תלמידים אך כמובן לא רק, חשוב לוודא שהחברה היא חברה אמינה אשר אצלה הבטיחות נמצאת במקום הראשון. דברו עם אחראי הבטיחות בחברה, ודאו שהרכבים שלה נמצאים תחת מעקב מתמיד ושכל רכב שהיא מוציאה לשטח הוא רכב עם רישיון שעבר את כל הבדיקות. כאשר מדובר על אוטובוס להסעות של תלמידים, יש לוודא כי לחברה יש אישור מיוחד להסעות מסוג זה. תלמידים הם אוכלוסיה רגישה יותר שצריכים לדעת כיצד לנהוג איתה, להיות אחראים פי כמה וכמה מאשר עם אוכלוסיה בוגרת. במסגרת אישור להסעות תלמידים מחויבת החברה לספק רכבים בני עשר שנים לכל היותר. כך הסיכוי שימצאו בהם ליקויים בטיחותיים הוא נמוך יותר, אך כמובן ששנת ייצור אינה מספיקה והרכב צריך להיות במעקב על בסיס קבוע.

להכיר את שבילי הארץ

במיוחד כשמדובר על הסעות טיולים של תלמידים או ילדים במסגרת תנועות נוער, הנסיעה יכולה להיות גם בכבישים פתלתלים. הנהג מתבקש לעיתים להמתין למטיילים בסוף המסלול, שזו לא תמיד נקודה מסודרת. לעיתים מדובר גם על שביל עפר או על שולי הכביש הראשי. לכן, חשוב שהנהג יכיר היטב את כבישי הארץ, יהיה מיומן ומנוסה בהסעות מסוג זה. הסעות טיולים של ילדים הן מטבע הדברים הסעות רועשות- הרעש, השירים והצחוקים ולעיתים גם המריבות בין ילדים הן חלק בלתי נפרד מהעניין. אמנם הנהג אינו אחראי על המשמעת של הילדים אלא מדריכים או מורים אך הוא צריך למצוא את הדרך להתרכז כל כולו בנהיגה ולא לתת לרעש להסיח את דעתו. לכן חשוב לוודא שהנהג מנוסה בהסעות מסוג זה, כי עבור נהג המבצע הסעות רגועות של עובדים למשל, הסעת ילדים בטיול יכולה להיות שוק.

אוטובוס ליגה ראשונה

מלבד הבטיחות, חשובה גם הנוחות שהאוטובוס מספק. במיוחד בנסיעות ארוכות, חשוב שהמושבים יהיו מושבים נוחים ורכים, שהאוטובוס יכיל מיקרופון למדריך או המורה בקדמת האוטובוס, מיזוג אוויר שפועל היטב ומורגש בכל חלקי האוטובוס, CD לשמיעת מוזיקה במהלך הנסיעה. אם זוהי נסיעה ארוכה, גם מסכי טלוויזיה ומכשיר DVD ישדרגו את הנסיעה. ניתן לבחור אוטובוסים המספקים הסעת VIP. אלה אוטובוסים או מיניבוסים בעלי מושבים נוחים במיוחד אשר בחלקם ישנו גם מקרר למשקאות קלים. כך הנסיעה הופכת לתענוג אמיתי. עשו סקר שוק בין חברות המציעות הסעות טיולים, בדקו כמה זמן הן מחזיקות בשוק הלא פשוט של הסעות. חברה ותיקה ובעלת צי גדול של רכבים היא חברה שגם במקרה חירום תוכל לספק רכב או נהג חלופיים ולהתמודד עם כל מקרה,אז לארוז את הנעליים, תיק טיולים 60 ליטר ושיהיה טיול נעים!