בחירת הסעות לעובדים

כך תייעלו את הגעת העובדים שלכם

אם יש לכם עסק, משרד או מפעל ואתם רוצים לתת לעובדים שלכם ליהנות מהגעה וחזרה בטוחה לעבודה וממנה חזרה לביתם, הסעות לעובדים זהו פתרון שכבר אומץ בכל קנה מידה. ניתן לראות גם חברות קטנות שעובדות במקומות יחסית פריפריים לצד פארקי תעשייה גדולים מאוד, מארגנים הסעות וכך העובדים נהנים משלל יתרונות וסדר בעבודה. הגעה באופן עצמאי לא רק שיכולה להיות מסובכת ויקרה יותר, היא יכולה לגרום לכם להגביל את המשרה לאנשים בעלי רכב בלבד.

כיצד לבחור הסעות לעובדים?

• אם החלטתם שהסעות לעובדים זה הצעד הבא שתנקטו בו למען שיפור איכות העובדים חשוב מאוד להתאים את גודל ההסעה לכמות העובדים. חברות גדולות משתמשות בדרך כלל באוטובוסים אך חלק מהחברות מסתפקות ברכבים לעשרה או חמישה עשר נוסעים בלבד. את חישוב העלויות חשוב לבצע מראש אך גם לעקוב ולהתעדכן האם ההסעות מתמלאות והאם בכלל יש שימוש בהסעה עצמה. עובדים רבים, למרות שיש שירותי הסעות בעבודה שלהם, מעדיפים להגיע עצמאית ואז נוצר מצב שההסעה גדולה לעומת כמות הנוסעים. מומלץ גם לשתף פעולה עם חברות ועסקים שנמצאים בסביבתכם, במידה והשעות מתאימות לכולם.

• הסעות לעובדים שלכם יכולות להיות פתרון נהדר אך חשוב שהן יהיו איכותיות. אמנם ההסעות חוסכות כסף לעסק כיוון שהוא לא צריך לשלם נסיעות לעובד שיש לו נסיעות מאורגנות מהעבודה, אך אם אתם רוצים שהעובדים באמת יקבלו הסעה איכותי תחשוב שתבדקו את הרכבים בהם חברת ההסעות משתמשת. חשוב שהאוטובוס או הרכב המסחרי הגדול שמסיע אותם יהיה גדול ומרווח, יהיה מקום לעובדים להיכנס עם תיק המחשב הנייד שלהם ולשבת בנוחות וכמובן שיש מיזוג אוויר וריפוד הולם.

בחירת מקום האיסוף וההורדה

לא כל בעל עסק או בעל חברה יודע בדיוק איפה גרים כל העובדים שלו ולכן לפני שבוחרים הסעות לעובדים חשוב לבצע סקר קצר ולראות מהם האזורים אליהם יש צורך לשלוח הסעה. אמנם יש הסעות שעוברות בצירים מרכזיים שיהיו נוחות לכולם אך אם יש ריכוז גדול של עובדים באזור אחר אולי יהיה יעיל יותר לקבוע שם תחנת איסוף.